Legowiska dla psów – konieczny element wyprawki?

Osoby które wcześniej hodowały koty często mają problem ze zrozumieniem, dlaczego pies potrzebuje legowiska. Koty bowiem nie potrzebują specjalnego miejsca do leżenia, jako że same są w stanie znaleźć dla siebie idealną powierzchnię. Tymczasem psy lubią mieć swoje własne legowisko, którego potrafią zaciekle bronić przed innymi zwierzętami.

Wybór rozmiaru legowiska

W przypadku szczeniąt, które wraz z wiekiem osiągną większe rozmiary, najlepiej już na początku kupić nieco większe legowisko, tak aby uniknąć konieczności jego wymiany już po kilku miesiącach, kiedy okaże się ono zbyt małe. Należy jednak liczyć się z tym, że młode psy nie do końca jeszcze kontrolują wypróżnianie się, a więc mogą one załatwić się na legowisko. Dlatego kiedy szczeniak dorośnie, wymiana legowiska jest i tak konieczna, tak aby zachować jego czystość i świeżość. W przypadku zwierząt, które już nie rosną, legowisko powinno być zmieniane raz na kilka lat, kiedy się zużyje lub na dobre zabrudzi.

Legowisko miękkie czy twarde?

Przy wyborze legowiska wielu właścicieli psów może spotkać się z tym dylematem, jako że w sklepach zoologicznych są one dostępne w wielu różnych stopniach miękkości. Należy jednak pamiętać, że większość psów nie jest zbyt wybredna, przez co nieco twardsze legowisko wcale nie będzie im przeszkadzać. Miękkie i wygodne materiały sprawdzają się najlepiej w przypadku starszych psów, które często cierpią na bóle stawów i potrzebna jest im wygoda w celu uniknięcia jeszcze większych problemów zdrowotnych.

Legowisko dla psa można kupić w sklepie Glonojad