Wybór idealnej obroży dla psa

Wybór obroży dla psa jest wyjątkowo trudnym zadaniem, zwłaszcza dla osób, które po raz pierwszy mają z tym styczność. Obroża musi być bowiem nie tylko funkcjonalna, ale również pasować do psa pod względem wizualnym i zapewniać odpowiednie bezpieczeństwo. A wszystko to za niewygórowaną cenę.

Obroże dla psów – dlaczego nie warto kupować najtańszych?

Obecnie obroże dla zwierząt można znaleźć w praktycznie każdym sklepie. Ten rodzaj wyposażenia można znaleźć więc nie tylko w sklepach zoologicznych, ale również w supermarketach i sklepach wielobranżowych, często w zestawie ze smyczą. Ich ceny zaczynają się już od kilku złotych, co dla osób nieobeznanych w temacie może wydawać się atrakcyjną ofertą. Tymczasem zakup obroży dla psa po najniższej cenie nie jest tak naprawdę dobrym pomysłem. Obroża powinna przede wszystkim być dość wysokiej jakości i zapewniać bezpieczeństwo. Najtańsze obroże mogą bowiem pękać, a nawet odpinać się, co stwarza ryzyko ucieczki i zaginięcia psa.

Właściwe założenie obroży dla psa

Kolejnym problemem, z jakim borykają się początkujący właściciele psów, jest odpowiednie założenie obroży. Często zdarza się, że jest ona zapięta niewłaściwie, za mocno lub za luźno, podczas gdy każdy z tych przypadków stwarza niebezpieczeństwo dla zwierzęcia. Obroże powinny być zapinane stosunkowo mocno, tak aby pies nie mógł się z nich wyślizgnąć, ale jednocześnie na tyle luźno, aby można było bez trudu włożyć dwa palce pod obrożę. Wówczas można mieć pewność, że zwierzę nie wyślizgnie się z obroży ani nie będzie mu ona sprawiać problemów przy oddychaniu.

Obroże dla psów można kupić w sklepie Glonojad