Tresura psów z wykorzystaniem przysmaków

Przysmaki dla psów są nie tylko świetnym sposobem na urozmaicenie diety czworonoga, ale również pomagają przy tresurze i nauce podstawowych komend. Na rynku nie brak również przysmaków, które dostarczają psu odpowiednich składników, potrzebnych do utrzymania zdrowego stanu uzębienia, sierści i stawów.

Nagradzanie z wykorzystaniem przysmaków

Psy nagradzane za poprawne wykonanie polecenia przysmakami szybciej uczą się nowych komend i łatwiej przyswajają wiedzę. W związku z tym tresura z wykorzystaniem przysmaków jest niezwykle efektywna i korzysta z niej także wielu profesjonalnych treserów. Okazuje się bowiem, że nagradzanie psa za drobne sukcesy jest znacznie skuteczniejszą i bardziej humanitarną metodą, niż karcenie go za porażki. Zwierzę natomiast najlepiej rozumie pojęcie nagrody i poprawnie wykonanego zadania poprzez otrzymywanie ulubionego smakołyku, co zachęca go do dalszego uczestniczenia w treningu.

Przysmaki z witaminami i minerałami

W sklepach zoologicznych można znaleźć specjalne smakołyki dla psów, które prócz zaspokojenia jego zachcianek żywieniowych, dostarczają również organizmowi potrzebnych składników. Stąd popularne są na przykład przysmaki dentystyczne, które pomagają psu zachować zdrowy stan uzębienia, zmniejszając ryzyko późniejszego wystąpienia problemów z dziąsłami i zębami, co jest szczególnie ważne w przypadku starszych czworonogów. Ponadto dostępne są specjalne przysmaki treningowe, które dobrze sprawdzają się podczas nauki komend i specjalistycznej tresury psów różnych ras.

Przysmaki dla psa można kupić w sklepie Glonojad