Jak dobrać smycz dla psa?

Wybór odpowiedniej smyczy i obroży dla psa to ważna decyzja, przed którą staje każdy nowy właściciel czworonoga. Dopasowana smycz i obroża nie tylko spełniają funkcję wizualną, ale przede wszystkim zapewniają psu bezpieczeństwo i zmniejszają szansę tego, że wyposażenie może się ześlizgnąć lub odpiąć w trakcie spaceru.

Tanie smycze z obrożami

W niektórych sklepach wielobranżowych czy nawet specjalistycznych sklepach zoologicznych można spotkać się z zestawami smyczy z obrożami, które często kuszą właścicieli swoją niską ceną i funkcją ozdobną. Warto jednak wiedzieć, że tego typu akcesoria często są dość niskiej jakości, przez co w trakcie spaceru mogą się odpiąć a nawet zerwać. Dlatego jeżeli chcemy mieć pewność, że nasz pies jest na spacerze całkowicie bezpieczny, warto zainwestować parę złotych więcej w dobrą smycz i obrożę lub jeszcze pewniejsze szelki.

Czym kierować się przy wyborze smyczy?

Pierwszą rzeczą, na jaką musimy zwrócić uwagę przy zakupie smyczy dla psa, jest maksymalna waga zwierzęcia. Wyróżniamy przede wszystkim smycze dla niewielkich psów (do 8-10 kg), średnich (do 15-20 kg) i dużych (nawet do 50 kg). Zakup nieodpowiedniej smyczy może skutkować tym, że pies podczas spaceru się z niej zerwie. Ponadto dobrym rozwiązaniem są smycze typu flexi, które rozwijają się do długości kilku metrów. Dzięki temu można pozwalać psu na większą swobodę na otwartym terenie oraz dzięki zamontowanej blokadzie prowadzić go przy nodze w terenie miejskim lub podczas mijania innych zwierząt.

Smycze dla psów można kupić w sklepie Glonojad