Wybór najlepszej karmy dla psa

Wybór karmy dla psa jest ważną decyzją, którą musi podjąć każdy właściciel. Nie należy od jednak do łatwych wyborów, jako że na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów karm, wśród których ciężko znaleźć tę najlepszą. Jakimi czynnikami należy się kierować przy wyborze karmy dla psa?

Dopasowanie do indywidualnych cech zwierzęcia

Karmy dla psów są podzielone nie tylko pod względem wieku i kondycji zwierzęcia, ale również z uwagi na jego wagę i rasę. Stąd też pożywienie dla mniejszych zwierząt potrafi całkowicie różnić się pod względem składu od tych karm, które zostały stworzone z myślą o dużych psach. Zazwyczaj można je dobrać na podstawie wagi zwierzęcia, jako że dokładny podział na rasy raczej nie występuje nawet w przypadku najbardziej znanych, cieszących się najlepszą opinią karm mokrych i suchych.

Wysoka zawartość mięsa

Najważniejszym czynnikiem, na jaki powinniśmy zwracać uwagę analizując skład karmy dla psa, jest wysoka zawartość mięsa. To ona bowiem determinuje wartość energetyczną i jakość karmy. Pożywienie pełne sztucznych wypełniaczy, takich jak warzywa czy zboża, może na dłuższą metę zaszkodzić układowi trawiennemu zwierzęcia, powodując problemy z żołądkiem. I choć karma lepszej jakości może kosztować znacznie więcej niż tania karma marketowa, jest to jak najbardziej właściwa inwestycja, która może oszczędzić przyszłych wizyt u weterynarza. Ponadto jedzenie o dużej zawartości mięsa jest bardziej kaloryczne, przez co pies musi zjeść jej mniej, by się nasycić, a kilogram takiej karmy starcza na dłużej, niż w przypadku tańszych odpowiedników.

Karmy dla psów można kupić w sklepie Glonojad