Zabawki dla psów, które uczą i bawią

W sklepach zoologicznych można znaleźć liczne zabawki dla psów, zarówno tych małych, jak i nieco większych ras. Z pomocą zabawek można nauczyć psa aportowania, podstawowych komend, a przede wszystkim nawiązać niezwykle ważną więź pomiędzy zwierzęciem, a właścicielem.

Piłki i inne zabawki do rzucania

Niektóre psy z natury odmawiają aportowania, jednak zdarza się to wyjątkowo rzadko i większość zwierząt można szybko nauczyć tej niezwykle przydatnej umiejętności. W tym celu warto sięgnąć po piłki, sznurki i inne akcesoria do rzucania, na przykładzie których można łatwo nauczyć psa przynoszenia zabawki do właściciela. Psy są zwierzętami niezwykle inteligentnymi, a więc w większości przypadków są one w stanie zrozumieć, czego oczekuje od nich właściciel, zwłaszcza jeśli darzy go dużym zaufaniem. Ponadto zabawki do rzucania są świetne przy trenowaniu psów i nauce reagowania na imię.

Zabawki strategiczne na inteligencję

Istnieje specjalna kategoria zabawek dla psa, których głównym założeniem jest poprawienie inteligencji zwierzęcia i nauczenia go myślenia strategicznego. Zabawki te zwykle zmuszają psa do wyciągania przysmaków z szufladek, zagłębień i innych skrytek, co zazwyczaj początkowo nie jest łatwe, jednak już po pierwszej zabawie zwierzę jest w stanie opanować tę umiejętność. Jest to dość nietypowy sposób na nagradzanie zwierzęcia za szczególne osiągnięcia. Zabawki te mają też inne zastosowanie – mogą spowolnić proces jedzenia u tych psów, które robią to zbyt szybko i zbyt łapczywie, co może powodować problemy z żołądkiem.

Zabawki dla psów można kupić w sklepie Glonojad